Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
+48 505 113 921
biuro@businessdp.pl

Bezpłatne szkolenia

  • Posted by: Paulina Gańczak

To, że szkolić się warto nie trzeba chyba nikomu uświadamiać.

Pracodawcy wysyłają swoich pracowników na szkolenia, szkolą wewnętrznie, zewnętrznie – budując silną przewagę konkurencyjną. Kluczem jest na pewno DOBRE SZKOLENIE (dopasowana tematyka do kierunku rozwoju pracownika i pracodawcy, sposób przedstawienia treści, trener i pewność progresu po odbytym szkoleniu).

Dziś jednak skupię się na szkoleniach skierowanych do indywidualnego klienta.
Obecnie na rynku jest wiele darmowych szkoleń tradycyjnych, e-learningowych, podcastów, webinarów, blogów, opracowań – z których można się dokształcać. Na Youtubie również znajdziesz wiele interesujących treści. Ważne są tylko Twoje chęci i zasadność szkolenia !

CZYM SIĘ KIEROWAĆ, ŻEBY NIE STRACIĆ CZASU?

PUNKT 1.
Przypomnij sobie jaki jest cel Twojego stanowiska lub cel działania jeśli jesteś freelancerem lub przedsiębiorcą.

PUNKT 2.
Zastanów się czy masz umiejętności i kompetencje, żeby go realizować (jeśli sam nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, porozmawiaj z przełożonym lub działem HR) – zweryfikuj czego Ci brakuje. Zakładam, że przedsiębiorca musi to widzieć, jeśli nie, niech skontaktuje się z doradcą biznesowym.

PUNKT 3.
Następnie uświadom sobie jaki jest kierunek Twojej kariery zawodowej? Gdzie chcesz być za 3, 5 lat?

PUNKT 4.
Jeśli masz już jasno sprecyzowane obszary z czego chcesz się szkolić, co Ci jest potrzebne – szukaj możliwości. Możesz to zrobić w porozumieniu z HR, przełożonym lub samodzielnie. Radzę zebrać rekomendacje, poprosić o polecenie szkolenia, żeby wybrać te wartościowe.

Szkolenia branżowe, stanowiskowe, strategiczne, specjalistyczne, produktowe to szkolenia, które wymagają głębokiej wiedzy i doświadczenia prowadzących – za nie musisz zapłacić.
Jednak uważam, że ta inwestycja i tak Ci się opłaca, pod warunkiem, że przejdziesz przez 4 punkty opisane wyżej.

Jeśli obecnie ogranicza Cię budżet masz do dyspozycji (tu również przypominam o 4 punktach przy wyborze tematyki):

  • podcasty,
  • webinary,
  • youtube,
  • blogi,
  • bezpłatne szkolenia e-larningowe,
  • bezpłatne szkolenia tradycyjne.

Poniżej podaję Ci listę szkoleń bezpłatnych lub dofinansowanych z Funduszu Środków Europejskich. Możesz bezpłatnie podnieść kompetencje z obszarów: finanse / kompetencje managerskie / podstawy księgowości / Excel / marketing / kompetencje sprzedażowe / podstawy programowania / grafika komputerowa / kadry i płace. To tylko przykłady, jest ich naprawdę wiele.

Firma Silesia Kursy organizuje darmowe szkolenia o różnych tematykach, np. kurs podstaw księgowości, kurs Java, Python, grafika komputerowa, AutoCAD, projektowanie stron www, projektowanie wnętrz z Sketchup, język angielski poziom (na różnych poziomach).

Firma szkoleniowa KarGroup udostępnia materiały szkoleniowe w zakresie: administracji publicznej i samorządowej, jak pozyskać klienta?, marketingu i reklamy, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak wywierać wpływ na ludzi? Jak budować pewność siebie?

Projekt realizowany przez RECON Consulting ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego- bezpłatne szkolenia w Katowicach z zakresu E-marketing-u, WordPress-a, PhotoShop-a.

Akademia rozwoju oferuje bezpłatne kursy w zakresie m. in.: wykorzystywania arkuszu kalkulacyjnego, raportowania i zestawiania danych w języku SQL, obróbki grafiki rastrowej i fotografii cyfrowej.

Bezpłatne szkolenia otwarte w całej Polsce przeprowadza również Fundacja Avenhansen. Szkolenia te dotyczą m. in.: technik sprzedaży i skutecznej komunikacji w obsłudze klienta, savoir-vivre i autoprezentacji w kontaktach zawodowych oraz podczas prezentacji, efektywnej komunikacji biznesowej i technik jak odnieść sukces na rynku pracy.

PARP. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła bezpłatne szkolenia e-learningowe o tematyce związanej z działalnością przedsiębiorstwa. Uczestnicy kursów dowiedzą się jak założyć własną firmę, jak analizować rynek i przygotować biznesplan, a także z jakich funduszy Unii Europejskiej może skorzystać firma.
Kursy on-line z zakresu Prawo, Finanse, Marketing, Zarządzanie.

Szansa.elamed.pl– Organizują projekty w ramach: „Szansy na sukces!”- to program szkoleń zawodowych przedstawicieli handlowych współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Aktualne szkolenia to np.: pracownik obsługi płacowej, pracownik działu kadr, grafika komputerowa COREL, grafika komputerowa PHOTOSHOP, księgowość, zarządzanie zasobami ludzkimi.

Grupa infomax.eu zapewnia bezpłatne kursy na stanowiska: specjalista ds. płac i kadr, asystentka biura, specjalista ds. e-marketingu, młodszy księgowy, szkolenia komputerowe z certyfikatem ECDL.

Zachęcam Cię do szkoleń, do podnoszenia swoich kompetencji, do szukania, interesowania się swoją tematyką. Oczywiście szkolenia, które znalazłam dla Ciebie przekazują podstawową wiedzę z wybranego obszaru, jeśli jesteś już bardziej zaawansowana/y – szukaj szkoleń odpowiednich do Twojego poziomu.

POWODZENIA

Dorota

#BDPDorota #szkolenia #rozwój #develop #webinar #e-learning #edukacja #zmiana #działanie

Author: Paulina Gańczak

Zainteresowany?
Zostaw kontakt
do siebie!