Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
+48 505 113 921
biuro@businessdp.pl

Kultura zaufania. Rola lidera w trybie zdalnym. Nisza na rynku

  • Posted by: @dmin

Wyzwania systemu zdalnego

Chyba każdy lider pracując z zespołem zdalnie widzi spore różnice i wyzwania w tym systemie. Liderzy będą musieli zaufać, że niewidoczni pracownicy będą nadal efektywni. A pracownicy zapracować na to zaufanie. Zamiast wielu spotkań, wycinkowych zadań, kontroli, raportów – praca skoncentrowana na rezultatach.

Lider poczuje również większą odpowiedzialność za zespół, za warunki psychiczno-fizyczne pracowników, za ich bezpieczeństwo i problemy związane z pracą w domu.

Dostosowanie się do sytuacji to obecnie konieczność

Oczywiście, jest wiele firm, liderów, którzy nie potrafią się odnaleźć w tej sytuacji, nie potrafią przeskoczyć w tryb zdalny i po prostu zacząć działać. Nie chcą się zgodzić na pracę w domu, ponieważ nie mają zaufania i pomysłu jak zarządzić zespołem zdalnie. Skupiają się na minusach, a nie szukają rozwiązań. Jednak sądzę, że jak najszybciej powinni przystosować się do nowych okoliczności, w przeciwnym wypadku zostaną w tyle, zespół może się “rozjechać”, poprzez frustrację, strach o zdrowie i brak szacunku i dbałości o nich.

Nisza dla trenerów, coachów, terapeutów

I tu wyczuwam tytułową niszę ! Możliwość działania dla osób szkolących, coachów, trenerów, terapeutów – pomoc managerom w przejściu na system zdalny. Być może jeszcze wiele osób jest nieświadomych, że tego potrzebują, jednak jestem przekonana, że konkretne wytyczne, wskazówki bardzo im ułatwią realizację celów zespołowych. Jednak nie chodzi tu o standardowe szkolenie managerskie, a zbiór praktycznych wskazówek jak zorganizować zespół od nowa, w nowych okolicznościach. Mam tu również na myśli praktyki well-being – zamiast piłkażyków w firmie – szkolenie z dietetykiem, trenerem personalnym itp. Przydadzą się również wskazówki jak tworzyć wspólne wartości zespołu, jak budować silną motywację, jak się komunikować.

Trenerzy, szkoleniowcy, coachowie – ciekawa jestem czy macie te tematy przerobione i czy świadomi managerowie sięgają po nie:)

Author: @dmin

Zainteresowany?
Zostaw kontakt
do siebie!