Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
+48 505 113 921
biuro@businessdp.pl

Myślisz o przebranżowieniu? Wybierz zawód przyszłości.

  • Posted by: @dmin

Czasem bywa tak, że jesteś zmuszony pomyśleć o zmianie pracy, a nawet branży ,w której do tej pory pracowałeś. Przyczyn może być kilka:

  • obecna praca zupełnie nie przynosi Ci satysfakcji zawodowej

  • nie czujesz wartości swojej pracy

  • zakres zadań i obowiązków obciąża Cię psychicznie

  • nie masz perspektywy rozwoju u obecnego pracodawcy

  • Twój zawód jest wypierany przez nowe technologie, roboty

Nie trać czasu na pracę, z której nie czujesz zadowolenia. Podejmij decyzję i zacznij działać.

Zdaję sobie jednak sprawę, że przebranżowienie w naszych polskich realiach – to niełatwa sprawa. Realia są takie, że porzucasz wieloletnie doświadczenie i chcesz rozpocząć rozwój w nowej dziedzinie, w której brak Ci praktyki – musisz zacząć od początku (na najniższym stanowisku, z adekwatną wypłatą). Oferta na start, w nowej branży nie motywuje do tego kroku.

Możesz jednak wybrać taki zawód, który bardzo szybko zyska na wartości. Twoje koszty związane ze zmianą szybko się zminimalizują. Odczujesz duży popyt na Twoje nowe kompetencje, Twoje wynagrodzenie będzie wzrastało wraz z nabywaniem doświadczenia i stażu.

Mowa o ZAWODACH PRZYSZŁOŚCI.

Rozwój technologii ma ogromny wpływ na rynek pracy. Aby nadążyć za zmianą i oczekiwaniami dzisiejszego konsumenta wiele profesji trzeba transformować, wycofywać, tworzyć nowe. Mówi się nawet o tym, że pokolenie dzisiejszych 10-latków będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją, a które dynamika rynku pracy dopiero stworzy.

Największy wpływ na zmiany na rynku pracy mają roboty oraz cyfryzacja.

Zawody przyszłości – na które jest i będzie ogromny popyt (a tym samym są dobrze opłacane) to między innymi: Programiści, Specjaliści ds. zarządzania projektami, Analitycy big data, Graficy, Animatorzy, Specjaliści od cyberbezpieczeństwa, Specjaliści od kryptografii, Biotechnolodzy, Specjaliści AR/VR. Eksperci reklamy internetowej i social mediów.

W przedsiębiorstwach spotyka się już: Managerów ds. koordynacji pracy człowiek – robot, Specjalistów ds. Organizacji pracy. Wszędzie tam, gdzie są i będą wdrażane roboty, będzie również potrzebna osoba, która zaprojektuje proces i będzie nim zarządzać.

Rozwijające się społeczeństwo potrzebuje usług medycznych, rehabilitacyjnych. Rośnie w siłę branża fitness. A świadomość i potrzeba zdrowia, dobrej formy wymaga od nas zwrócenia uwagi na wszystko co „BIO”, „EKO” (to kolejna działka do zagospodarowania).

Author: @dmin

Dodaj komentarz

2 × three =

Zainteresowany?
Zostaw kontakt
do siebie!